Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı kavgasının perde arkası ortaya çıktı

Günaydın’dan Funda Karayel’in aktarımlarına ve iddialarına göre bu olayın mağduru Vedat Aşçı’dır.

İşte Karayel’in o yazısı:

Küfürlere maruz kalan, tahrik edilen Aşçı… Şiddeti savunmuyorum ancak kimsenin psikolojisi normal değil, kimse olayların başlangıcına odaklanmıyor sadece sonuca bakıyor.

Neden, nasıl ve sonuç olarak bakalım bu olaya. İki kişi arasında bir karşılaşma yaşanıyor ve bir anda ortam geriliyor, küfürler havada uçuşuyor.

Sonuç biri dayanamıyor ve tepkisini gösteriyor. Şimdi bu olayda isteyen hakkını istediği yerde arasın. Sen ne söylediğine ve yaptığına bak! Sonra olanları bir kez daha gözden geçir. Bir nokta daha var. Haksızlığa tepki gösterirken, haksızlık yapmamak gerek. Bunu unutmayalım olur mu?

NE OLMUŞTU?

72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı ile Bodrum Mandarin Otel’in sahibi Vedat Aşçı ve korumaları arasında tartışma yaşandı. Bodrum’daki Mandarin Otel’de yaşanılanlar iş ve cemiyet dünyasını sarstı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran da hukuki süreci başlattıklarını ifade etti.

“BİZZAT KENDİSİ VE AZMETTİRMESİYLE DARP EDİLDİ”

Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayhan olayın ardından yaptığı ilk açıklamada “Bugün saat 9 sularında Kaya Bey, Mandarin’de davetli olduğu restoran açılışında Mandarin Otel ve Rezidans’ın sahibi olan Vedat Aşçı’ya selam verdikten sonra Vedat Aşçı’nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle darp edildi.”

“Şu anda Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müşahade altında. Tetkikleri yapılıyor. İncelemeleri yapılıyor. Raporlarını bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı’nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girilmesine müsaade edilmedi, giren ambulansın da çıkılmasına izin verilmedi.”

“Bununla ilgili elimizde hem görüntüler hem fotoğraflar var. Hem Vedat Aşçı’nın kendisi, hem korumaları hem de güvenlikleriyle ilgili biz hukuki süreçleri başlattık ve takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yumruk sonrası yere düştüğünü ve 3 dakika kimsenin kendisine yardım etmediğini söyleyen Sabancı, “Daha sonra bir kadın bana yardıma geldi. Ben akşam zaten davetliydim açılış olduğu için. Davet edilmesem yine gitmezdim. Vedat Bey, kapıya söylese ‘Bu adamı almayın’ diye o bana daha büyük hakaret. Ama öyle bir talimat verse ben döner giderim, girmezdim içeri.” ifadelerini kullandı.

Kaya Sabancı, “Gözaltı damarımda çatlaklık var. Elmacık kemiğinde kırık var, 2-3 gün sonra ameliyat olacağım. Ya ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun? Ne gerek var bunlara. Orada ölebilirdim ben.” şeklinde konuştu.

SABANCI’NIN AÇIKLAMASINA VEDAT AŞÇI’NIN OTELİNDEN YANIT

Kaya Sabancı ile Bodrum Mandarin Otel’in sahibi Vedat Aşçı ve korumaları arasında yaşanan olaya ilişkin otel tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Mandarin Oriental Bodrum Hukuk Müşavir Av. Başak Orkun tarafından şu ifadelere yer verildi:

“Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

“KAYA SABANCI’NIN SÖZLÜ VE FİZİKSEL SALDIRISINA UĞRADIK”

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.

Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır.

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir